Bowling
02.12.2010 - Bowling
Eva a Ondřej
25.9.2009 - Eva a Ondřej
Další svatební den - tentokrát na Kladně :o) Byl den jako malovaný a díky ochotné a kreativní spolupráci se podařilo využít i zapadajícího sluníčka...:o) Eva s Ondřejem se seznámili díky fotbálku, takže míč zde hrál hlavní roli..;o) Opět s hudbou.
Petra a Filip
6.6.2009 - Petra a Filip
Svatební den v Plzňi a Praze :o) Krásné focení s milými lidmi. Chvílemi trochu poprchávalo, ale stihlo se nafotit, co bylo třeba. S hudebním doprovodem - tak si nezapomeňte pustit repráčky..:o)
Švýcarsko 2008
6.-13.9.2008 - Švýcarsko 2008
Poznávací zájezd s překrásnými zážitky a plným busem skvělých lidiček...:-) Švýcarsko je kouzelná země. Myslím, že mluvím za všechny, když řeknu, že si nás naprosto získala. Základnu jsme měli V horském městečku Nendaz, ve Walliských alpách. Počasí nám přálo téměř po celý čas pobytu - co víc si přát..?:-) Ke Švýcarsku neodmyslitelně patří hory a pak je Švýcarsko země nabízející největší rozmanitost na nejmenší ploše, najdete tady ledovce, ale i středozemní atmosféru s palmami na březích jezer Lago Maggiore a Lago Lugano. A všechna tato místa jsou dosažitelná autem a vzdálenost překonáte během necelých tří hodin. Švýcarsko leží v srdci střední Evropy. Některé hory zde dosahují výšky přes 4 000 metrů a nachází se zde okolo 1 600 jezer. Jedním z mnoha krásných zážitků bylo i osobní setkání se svištěm a místními - neuvěřitelně pohodovými a klidnými krávami:-)
Ctěnice-stáje
9.5.2008 - Ctěnice-stáje
Vzala jsem si den volna a vydala se do Ctěnic za koňmi - jak už jsem si dlouho slibovala. Zaujaly mě už v době, kdy mě tam vzali přátelé, abych nafotila jejich rodinu v zámeckém parku. Byl krásný jarní den, takže focení venku bylo fajn. Jen ve stájích - kde bylo šero, můj objektiv nedostatek světla moc nezvládal..Celkově to byl pro mě ale velmi příjemný a obohacující zážitek. Spojit focení s koňmi (- které mám ráda od dětství a kterým patří můj velký obdiv pro jejich ušlechtilou krásu a zvláštní vnitřní kouzlo) bylo samo o sobě skvělé. Ale navíc jsem se tam setkala i s milými a velmi vstřícnými lidmi, což ještě pozvedlo už tak báječný den..:o) (Tímto zároveň - ještě jednou děkuji za vlídné přijetí i za laskavou ochotu psích,końských a v neposlední řadě i lidských modelů a modelek ;o) A s jistotou už teď vím, že se tam rozhodně budu chtít podívat znovu..;o)
Výstava bonsají
13.5.2007 - Výstava bonsají
Výstava probíhala v pražské botanické zahradě v Tróji, v japonské zahradě. Bylo nádherné slunečné počasí a pestrost i rozmanitost bonsají brala dech...Je to koníček na dlouhou trať a pro více generací. Rozhodně nic pro přelétavé povahy...Ale ta poklidná, starobylá krása je bohatou odměnou za všechnu tu vytrvalost a trpělivost. Pokud někoho úctyhodné bonsaje zaujaly natolik,že by to chtěl zkusit,zde je odkaz na dobré rady. www.bonsai-dnes.cz
Výlet do Českého Ráje
22.09.2007 - Výlet do Českého Ráje
Cílem výletu byla jedna část Českého ráje. Auta jsme nechli v obci Vesec a pěšky se zašli podívat ke studánce Roubence. Prošli jsme údolím Plakánek,a kochali se nádhernou scenérií. Příjemnou procházkou jsme došli až ke hradu Kost. Pak kolem pařezu Semtinské lípy, která padla za bouře r.2000, jsme došli až do vesničky zvané Nepříveč. Kromě malebného údolí a hradu jsme viděli také skalní obydlí, lidovou architekturu, šlechtická sídla. Prošli jsme se mezi pískovcovými skalami a nadýchali se čerstvého vzduchu... :o)) Tak to by bylo slovem, a jak to vypadalo v reálu, jsem zdokumentovala obrazem...:o))
Muzejní noc - Praha
16.06.2007 - Muzejní noc - Praha
Noc, ve které jsou všechna muzea volně k dispozici a zdarma...tedy skoro všechna...:o) Byl to pěkný zážitek, i když jen pro silné nátury - všude je šíleně narváno. O kyvadlové dopravě nemluvě...ta byla téměř o život...:o))
Šumava - Nové Hutě
8.5.2007 - Šumava - Nové Hutě
Využily jsme prodlouženého volna a vyjeli si na Šumavu.Byla to má první návštěva v tomto kraji a zanechal ve mě nesmazatelnou stopu - láska na první pohled...:o) Škoda jen, že nám tři ze čtyř dnů propršely...I tak to ale stálo za to.
Výlet na Modravu
7.5.2007 - Výlet na Modravu
Vypadalo to na slušnější počasí...(chvílemi dokonce vykouklo sluníčko :o) Cestou zpátky ale už docela vytrvale pršelo.Nicméně radost z pěkné procházky nám to nezkazilo.
Kašperské Hory
5.5.2007 - Kašperské Hory
Vzhledem k tomu, že nám první den na Šumavě propršel, vydali jsme se alespoň na výlet do Kašperských Hor, abychom zkoukli motorky veterány (viz níže) - tam bylo sucho...:o)
Muzeum piva
5.5.2007 - Muzeum piva
Kašperské hory. Ve stejné budově, jako byly motorky - veteráni, se dala ještě zkouknout muzejní sbírka starých pivních láhví a ostatních pivních pomůcek, včetně starého místního lokálu...:o)
Muzeum motorek - veteránů
5.5.2007 - Muzeum motorek - veteránů
Díky prodlouženému víkendu jsem mohla vyrazit na Šumavu. Naneštěstí lilo jako z konve, takže jsme 1.den využili k prohlídce motorkových veteránů v Kašperských Horách.
Fata Morgana_Výstava exotických motýlů
16.4.2007 - Fata Morgana_Výstava exotických motýlů
Do Troje již popáté byly přivezeny motýlí kukly z Anglie, z motýlí farmy ve Stradfordu nad Avonou.Motýli z Afriky, Kanárských ostrovů, Filipín, Thajska, Malajsie, Střední a Jižní Ameriky.Bylo opravdu na co koukat - jsou to nádherná půvabná stvoření...Navíc lze pozorovat líhniště umístěné na terase skleníku (v jeho střední části věnované flóře nížinných deštných a monzunových lesů). Ve třech prosklených vitrínách s otevřenou vrchní stěnou, kudy vylíhnutí motýli vlétají do prostoru expozice, jsou zajištěny nezbytné životní podmínky: vysoká teplota a vzdušná vlhkost, voda v nádobách pod nimi je účinnou ochranou před útočícími mravenci, kteří si na kuklách rádi smlsnou. Pro vylíhnuté motýly je třeba zajistit dostatek kvalitní stravy: na speciálních krmítkách je servírováno nahnilé ovoce a medový roztok - to pokud nejsou spokojeni s nabídkou nektaru z právě rozkvetlých květů.Byl to zážitek...(však jsem tam byla dohromady 3x :o))
Svatební veletrh Praha
10.02.2007 - Svatební veletrh Praha
Probíhal od 9.2.-11.2.2007 v hotelu Diplomat a skutečně bylo, na co se dívat :o) Nevěsty byly všude, kam až oko dohlédlo, a bylo zde k vidění vše, co člověk může k svatbě potřebovat - od nádherných šatů až po svatební fotografy. Kdo měl chuť a odvahu, mohl se nechat nalíčit i učesat. Proběhly i módní přehlídky, které jsem žel pokaždé prošvihla, a tudíž přišla o výhodné místo pro focení. Celkový dojem velmi příjemný (- tedy pokud vám nevadí davy lidí...bylo to totiž zadarmo :o)
Bowling
7.12.2006 - Bowling
...Byl to kolegiální bowling,a užila se při něm kopa legrace.Chtěli jsme se trochu protáhnout po pracovním procesu...A koneckonců - to jsme také udělali.(I přes četná zranení se mnozí dostali domů v celku a docela zdrávi..:o))
Výšlap na Sněžník
Léto 2006 - Výšlap na Sněžník
Viditelnost sice moc dobrá nebyla,přestože bylo krásné počasí.Nicméně i tak bylo fajn podívat se trochu do přírody...:o)A náš jezevčík Benji si to také moc užíval :o)
Víkend v Paříži
13.04.2006 - Víkend v Paříži
Toto je moje první galerie. Na úpravách stránky se pracuje a tak doufám že zanedlouho budou k světu. ...Těšili jsme se na rozkvetlou Paříž,ale zima se letos rozhodla jen tak to nevzdat... Nakonec jsme byli rádi,že nepropršel celý víkend..(a občas se ukázalo i modré nebe..:o)
Další fotografie v Galerii na www.preludia.net

Copyright © 2005 - 2008 Nositelem autorských práv fotografií je Ludvika Řezníčková. Všechna práva vyhrazena. Fotografie podléhají autorskému zákonu
121/2000 Sb. zákonů ČR. Možné je právo užít dílo pro použití jako odkaz na tyto stránky. Jiné použití je možné pouze se souhlasem autora.